• notifications1
  • menü

Bugün : 20 Nisan 2021 Salı

Genetik Terimler Sözlüğü

Resim Yok

Bakteriofaj : Bakteri virüsü

Resim Yok

Balbini Halkası : Daha büyük politen kromozoma putlarından (kabartılı ponpon benzeri yapı) olup put’la eş anlamlı kullanılır.

Resim Yok

Bar Cisimciği : Normal dişilerin çekirdeklerinde bulunan en çok normal erkek çekirdeklerinde olmayan hetero kromatik cisimlerdir.

Resim Yok

Basal Cisimcik : Cılıa (ipliksiler) ve flagella (kamçılılığında) sentiolden ibaret olan mikro tubulu üretme merkezleri.

Resim Yok

Bastırılabilir Sistem : Belli bir sentetik reaksiyonlar serisinde (Aerobitik) görev alan enzimlerin koordineli grubu olup eğer aşırı düzeyde nihai ürün oluştuğunda transcripsiyonun sona ermesi söz konusudur. Böyle sistemler özellikle prokaryotik operon...

Resim Yok

Başlatıcı Elementler (Inr) : Transcripsiyon başlıca yeri yakınında bulunan birçok (RNA) polimeraz II promotöründeki (CT) bakımından zengin alan.

Resim Yok

Başlatıcı Faktör (IF1, IF2, IF3) Transtasyon başlıcası için gerekli proteinler.

Resim Yok

Başlatıcı Kodon : (AUG) biçimindeki m-RNA diziliş sırası olup metiyonini belirler, translasyonda kullanılan ilk amino asit (Nadiren GUG’de başlatıcı kodonda)

Resim Yok

Başlatıcı Kompleks : Transtasyonun başlaması aiçin şekillere yapı (305) lik ribozomal alt ünite, mRNA, N-formül metionin transfer RNA ve uç çeşit başlatıcı faktörden oluşan birbirliktelikdir.

Resim Yok

Başlatıcı Proteinler : Replikandaki replikasyon başlıca yerini tanıyan protein ve prihosome yapılanmasında görev alan unsurlar.

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.934)
  • Üyeler (15.760)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...