• notifications1
  • menü

Bugün : 24 Eylül 2021 Cuma

Alaca arı (Bombus arısı) :  Meyve bahçelerinde ve seralarda sebzelerin tozlaşmasında da (döllenme) kullanılan, sadece siyah rengi olduğu gibi sarı,siyah,beyaz renkli kuşakları olan uzun tüylü (kıllı), Dünya da bir çok türü bulunan, tombul arı türü.

x
Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kap Arısı

Kap Arısı Nedir?

Kap arısı : Apis mellifera capensis Güney Afrikanın Güneybatı sahil bölgesine lokalize olmuş, işçi arıları spermatekaya sahip olan ve işçi arıların bıraktığı dölsüz yumurtalardan nadiren de olsa ana arı yetiştirilebilen bir genotip.

Kullanım Melezi

Kullanım Melezi Nedir?

Kullanım melezi : Saf bir ırkın bakire ana arısının, yaşanılan coğrafi bölgede bulunan lokal kolonilerin erkek arıları ile çiftleşmesi ile elde edilen çiftleşmiş ana arılar.

Örtü Bezi

Örtü Bezi Nedir?

Örtü bezi : Kovan kapağı altına konulan bez.

Sır Alma Makinası

Sır Alma Makinası Nedir?

Sır alma makinası : Petek sırlarını almaya yarayan elektrikli cihaz.

Adi Ishal

Adi Ishal Nedir?

Adi ishal (Dizanteri) : İlkbaharda arıların faaliyete geçtiği sıralarda görülür. İshale yakalanmış arılar, koyu sarı, yapışkan, sulu ve pis kokulu bir pislik çıkarırlar.Uzun zaman içeride kapalı kalmak, arıları ekşimiş veya bozulmuş şur...

Arı Kolonisi

Arı Kolonisi Nedir?

Arı kolonisi : Bir ana arı ile sayıları mevsimlere göre değişen birkaç yüz erkek ve binlerce işçi arının oluşturduğu aynı kovanı paylaşan arı topluluğu, arı ailesi.

Balın Kristalleşmesi

Balın Kristalleşmesi Nedir?

Balın kristalleşmesi : Balın şekerlenmesi Baldaki glukoz şekerinin bazı sebeplere bağlı olarak balın yapısından ayrılıp dibe çökmesi.

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.662)
  • Dokümanlar (1.876)
  • Üyeler (16.334)

WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...

Copright 2011 - 2021