• notifications1
  • menü

Bugün : 21 Şubat 2018 Çarşamba

ANA KATEGORİLER

Tarımsal Bilgiler

Tarım Ziraat Hayvancılık Üzerine ; Teoriden Pratiğe Biyolojik, Biyoteknik ve Kültürel Mücadele, Bakteriyoloji, Mikoloji, Viroloji, Herboloji, Entemoloji, nematoloji, Toksikoloji ve ekotoksikoloji vb ders notları ve dokümanlar yer almaktadır.

Bitki Yetiştiriciliği

Meyve yetiştiriciliği, sebze yetiştiriciliği, tarla bitkileri yetiştiriciliği, çayır mera ve yem bitkileri yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği vb. bilgiler yer almaktadır.

Bitki Gübreleme

Gübreleme ile ilgili konular ; azotlu gübreler, gübreleme nedir, fosforlu gübreler, potasyumlu gübreler, meyve ağaçlarında gübreleme zamanı, üre gübresi ne zaman atılır,gübre çeşitleri ve kullanım zamanları, en iyi gübre çeşitleri vb bilgiler yer almaktadır.

Bitki Koruma

Bitki Hastalık ve Zararlıları ; Meyve ve sebzelerde görülen bitki zararlıları, bitki hastalıkları ve yabancı otlar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Peyzaj ve Süs Bitkileri

Dış Mekan Bitkileri; Çalılar ve Süs Bitkileri, Çok Yıllık Bitkiler, İğne Yapraklı Bitkiler, Palmiye ve Benzerleri, Sarılıcı ve Tırmanıcı Bitkiler, Tek Yıllık ve Yer Örtücü Bitkiler, Yapraklı Bitkiler, Otsu Bitkiler, Su Bitkileri İç Mekan Bitkileri ; Çiçekli Bitkiler, Yapraklı Bitkiler, Tırmanıcı - Sarkıcı, Kaktüs - Sukkulent

Arıcılık Arı Yetiştiriciliği

Arıcılık ile ilgili : arıcılık bilgileri, arıcılık nasıl yapılır, arıcılık videoları, arıcılık nedir, arıcılık pdf, teknik arıcılık, arıcılık kursu, arıcılık destekleri vb konular yer almaktadır.

Hayvan Yetiştiriciliği

Hayvan yetiştiriciliği ile ilgili : büyükbaş hayvan yetiştiriciliği nasıl yapılır, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği maliyeti, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği karlı mıdır, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği teşvikleri, büyükbaş hayvan çiftlikleri, büyükbaş hayvancılık yapmak istiyorum, büyükbaş hayvancılık kredileri, büyükbaş hayvancılık projeleri vb konular yer almaktadır.

Havza Bazlı Desteklemeler

Türkiye'deki tarım havzaları Ve Havza bazlı destekleme modeli kapsamında Türkiye'deki tarım havzaları tam listesine ulaşmak için tıklayın.

Hijyen ve Pest Kontrol

Özellikle Gıda Endüstrilerinde büyük önem arz eden Hijyen ve Sanitastonun yanı sıra Pest Kontrol (Haşere Mücadelesi) üzerine de notlar ve dokümanlar yer almaktadır.

Şifalı Bitki Rehberi

Şifalı bitkiler, otlar, yağlar, kremler, merhemler ve çaylar nelerdir. Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Tüm bu soruların cevabı burada...

Kimyasal Bilgiler

Kimyasal Bilgiler; Analitik Kimya Ders Notları, Gıda Analizleri, Yem Analizleri, Su Analizleri, Temizlik Maddeleri Analizleri, Gıda Katkı Maddeleri, Solventler, Asitler, Alkaliler Ve Tuzlar ve Pratik Bilgiler Yer almaktadır.

Sistem Kalite Belgeleri

Kalite yönetim sistemi belgeleri, işletmelerin yönetim yapısını kontrol etmeye ve kayıt altına alarak müşteri memnuniyetini sağlamaya yarayan belgelerdir. Bu Belgeler ile ilgili tüm sorularınızın yanıtları burada!

KULLANICI YUVASI

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SPONSORLARIMIZ
sedef tarım Arafa TARIM
SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (3672)
  • Duyurular (2636)
  • Resimler (4058)
  • Dokümanlar (1543)
  • Üyeler (6234)
reflesh

Zarar vermek ve zarara zararla karşılık vermek yoktur. İbn Mâce, Ahkâm, 17; Muvatta", Akdıye, 31

WWW.SORHOCAM.COM

Bkü Bayilik ve Toptancılık Sınavı, Tarımsal destekler, hastalıklar, zararlılar ve yabancı otlar ile mücadele üzerine faydalı bilgiler