• notifications1
  • menü

Bugün : 15 Mayıs 2021 Cumartesi

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

Ayaklarınız terli iken ayakkabınızı diğer insanların önünde çıkarmak istemezsiniz. Bu durumu yaşıyorsanız bunu kontrol altına almanın zamanı gelmiş demektir. Ara sıra terleme ayakkabı kaynaklı olabilir ama hergün yaşanıyorsa bir sorun var demektir. Hiperhidroz olarak bilinen sorun, ter bezleri uyaranlara aşırı tepki verdiğinde ve gereğinden fazla ter ürettiğinde ortaya çıkar. Terli ayakları ayda birkaç kez veya her gün fark ederseniz, hem terlemeyi hem de ayak kokusunu azaltmaya yardımcı olmak için ev ilaçları kullanılabilir.

Pamuklu çoraplar giyin

Doğal ipliklerden yapılmış çoraplar giyin. Naylon ve polyester teri kapseden ve daha fazla terlemeye neden olur. doğal lifler daha gözeneklidir ve ayaklarınıza daha fazla hava girmesini sağlar.

 

Her gün ayaklarınızı yıkayın

Kokuyu uzak tutmak için bir antibakteriyel sabun kullanın. Ayakları tamamen kurulayın, ayak parmakları arasındaki alanı kurutmaya dikkat edin. Alan tamamen kurumazsa, parmaklar arasında mantarlar ve bakteriler gelişebilir.

 

Terlemeyi önleyici kremi ayağınıza sürün

Bunu sabahları çoraplarınızı giymeden önce yapın. Terlemeyi önleyici ilaçlar sadece koltuk altı terlemesini önlemez, aynı zamanda ayak terlemesini azaltmada da etkili olabilir.

 

Ayaklarınıza ayak pudrası sürün

Antiperspiranı, aşırı ter emen ve kokuyu azaltan ayak pudrası uygulayın.

 

Çoraplarını değiştirin

Çoraplarınız terle nemliyken, ayaklarınızı yıkayın ve yeni bir çift çorap giyin. Bebek mendillerini yanınızda bulundurun ve ayaklarınızı işte ya da halka açık yerlerde iken ayaklarınızı yıkamak için kullanmayın.

 

Ayaklarınızı sirkeli suya koyun

1 litre suya 1/2 bardak sirke ekleyin ve terlemeyi azaltmak için ayaklarınızı 15 dakika ıslatın. Ayağınızın nefes almasını sağlamak için mümkün olduğunca yalınayak gezin sandaletler ve açık parmaklı ayakkabılar giyin. Ayaklarınızı havaya maruz bırakmak terlemeyi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

 

Uyarı

Her gün aynı ayakkabıyı giymeyin. Ter ayakkabı tabanına sıkışıp kalabilir. Ter kurumadan aynı ayakkabıyı giymek sorunu daha da kötü hale getirebilir.

 

Ayak Terlemesi ile ilgili aramalar

İbrahim Saraçoğlu el ayak terlemesi, Kışın ayak terlemesi ve üşümesi, Ayak Terlemesine doğal çözüm, Soğuk ayak terlemesi, Ayak terlemesi ekşi, Ayak Terlemesine pudra, El ve ayak TERLEMESİ hangi doktora gidilir, Ayakkabı Terlemesine çözüm

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 84904

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır? Evlerde yapılan; günlük, haftalık ve aylık temizlikler vardır. Günlük temizlik, her gün yeniden temizlenmesi gereken; lavabo, tuvalet, mutfak tezgâhı gibi yerlerde yapılır. Haftalık temizlikte ise; tüm ev ...

Evde Sebze Nasıl Kurutulur

Evde Sebze Nasıl Kurutulur

Evde Sebze Nasıl Kurutulur 1-Gerekli malzemeler: Keskin bir bıçak, sebzeleri yıkamak için geniş bir kap, süzgeç, kurutma tepsileri, sebzeleri haşlamak için kapaklı bir tencere. 2- Sebzelerin toplanması: İyi kalitede ve körpe olan se...

Sivilcelerinizden Kurtulmak İçin

Sivilcelerinizden Kurtulmak İçin

Sıktığınız sivilcenin üzerine yatmadan önce ufacık bir parça diş macunu sürün ve sabah durulayın. Kızarıklık ve şişkinlik geçecektir.

Asma Kiti Oluşturmak İçin

Asma Kiti Oluşturmak İçin

Asma Kiti Oluşturmak İçin Çerçevelerinizin asma kiti yoksa ise herhangi bir açma halkasını düzgün bir şekilden çıkarın. Fotoğraftaki gibi delikli bölümden vidalayın.

Fermuarlı Giyeceklerinizi Çamaşır Makinesine Koymadan Önce

Fermuarlı Giyeceklerinizi Çamaşır Makinesine Koymadan Önce

Fermuarlı giyeceklerinizi çamaşır makinesine koymadan önce kapalı olup olmadığını kontrol edin.Açıksa zedelenebilirler.

Karabiberin Faydaları ve Zararları

Karabiberin Faydaları ve Zararları

Karabiberin Faydaları ve Zararları Karabiberi, genellikle sadece mutfaklarımızda yemekler için kullanırız. Oysa karabiberin yemeklere verdiği lezzet dışında başka alanlarda da kullanabilirsiniz. Bunlar denenmiş, geçmişten günümüze taşın...

Yemeğin Tuzunu Fazla Kaçırdıysanız

Yemeğin Tuzunu Fazla Kaçırdıysanız

Yemeğin tuzunu fazla kaçırdıysanız, tencerenin dibine birkaç dilim çiğ patates koyup pişirin. Yemeğin tuzu çekilecektir.

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.875)
  • Üyeler (15.849)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...