• notifications1
 • menü

Bugün : 10 Nisan 2021 Cumartesi

Alka Seltzerin Farklı Kullanım Alanları

Temizlik ve kötü kokulardan kurtulmak için Alka Seltze tabletleri kullanabilirsiniz. Vücutta asit dengesini sağlayan aslında aspirin içeren bu tabletleri temizlikte kullanmaya ne dersiniz?

Alka Seltzer’in Farklı Kullanım Alanları

 1. Bir tuvalet temizleyin . Tuvaletinizin içine iki Alka-Seltzer tablet koyun. Yirmi dakika bekledikten sonra firça ile tuvaletinizi temizleyin. Tertemiz olduğunu göreceksiniz.
 1. Vazonuzu temizleyin. cam vazonuzun içinde kalan lekeleri çıkarmak için içine iiki alka seltzer tablet atın ve bir miktar su koyun. Bekletin ardından çalkalayın.
 1. Takı temizleyin: Eğer pırlanta yüzük ya da (inci ya da opal taşlar hariç) diğer herhangi takılarınızı temizlemeniz gerekiyorsa, ılık suyun içine iki alka seltzer koyun. takılarını 20 dakika bekletin. Ardından durulayın.
 1. Termos temizleyin . Dört Alka-Seltzer tableti termosun içine atın. Üzerine bir miktar su koyun. Bir saat kadar bekleyin ve çalkalayın.
 1. Lavabo giderini temizleyin. Lavabo giderlerinizin temizlenmesi için bir fincan beyaz sirke ve 3 alka seltzer atın. Birkaç dakika bekletin. Ardından sıcak su dökün.
 1. Kaşıntılı veya ağrılı böcek ısırıkları: Ilık su bulunan bir kabın içine iki tablet alka seltzer atın. Pamukla bu karışımdan alarak kaşıntı veya böcek ısıklarının üzerine sürün. İstarseniz pamuğu ısırıkların üzerinde 30 dakika bekletebilirsiniz.
 1. Yanık tencerelerinizi temizleyin; 5 tablet alka seltzer’ı ılık su ile yanık tencerenizin içine koyun. Bir saat kadar bekletin. Sonra tencerenizi kolaylıkla yıkayabilirsiniz.
 1. Buzdolabı kokuları için: Yarım fincan suyun içine bir tablet atın. Ve buzdolabının içine koyun. 30 dakika içinde tüm kötü kokular gidecektir. Eğer istediğiniz sonucu alamadıysanız, o zaman bir bardağa iki bir tablet atın. Süngerle buzdolabının kenarlarını silin.
 1. Derin dondurucu kokuları: Derin dondurucular bir süre sonra yiyecekler sebebiyle kötü kokmaya başlar. Bir miktar suyun içine bir tablet koyun. Dondurucunun içine bırakın. 1 saat saat sonra kötü kokuların gittiğini göreceksiniz.
 1. Plastik kaplarda lekeleri çıkarın: Plastik saklama kapları zamanla sararır. Plastik kabını sıcak su ile doldurun. İçine 2 tablet atın. Lekelerin ve sararmanın yok olduğunu göreceksiniz.
 1. İdrar Yolu Enfeksiyonu: İdrar yolu enfeksiyonunuz varsa, 2 tablet size iyi gelecektir. NOT – Alka-Seltzer ana madde olarak aspirin içerir.
 1. Kahve makinesi içini temizler: Kahve makinesinin haznesini su ile doldurun. içine iki tablet atın. Tabletlerin çözümlenmesini bekleyin, ardından kahve makinasını çalıştırın. Bu işlem bittikten sonra temiz su ile bu işlemi bir kez daha yapın.
x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 75932

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Basit Klima Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Basit Klima Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Basit Klima Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır? Günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen klimalar hem ısınma amaçlı hem de yaz sıcaklarında serinleme amaçlı kullanılıyor. Ortalama bir klima her iki kullanımda da içinden yüksek debide ...

Sütün Tencereye Yapışması Nasıl Önlenir?

Sütün Tencereye Yapışması Nasıl Önlenir?

Sütün Tencereye Yapışması Nasıl Önlenir? Son zamanlarda doğal beslenmeye dönüş ile beraber dışarıdan alınan sütlerin kullanımında da artış görülmüştür. Dışarıdan alınan sütlerin kullanıma hazırlanması da bir o kadar zor ve dikkat gerekt...

Camların Silinmesinde Püf Noktalar

Camların Silinmesinde Püf Noktalar

Camların Silinmesinde Püf Noktalar Temizlik esnasında en zor temizlenen bölümlerden biri camlar ve aynalardır. Camları ve aynaları temizlemek için pek çok doğal veya kimyasal yöntem bulunmaktadır. Ancak hepsi her zaman işe yaramamaktadı...

Eski Bir Dvd'nin Içindeki Bilgileri Kurtarmak Istiyorsanız

Eski Bir Dvd'nin Içindeki Bilgileri Kurtarmak Istiyorsanız

Eski bir DVD nin içindeki bilgileri kurtarmak istiyorsanız muz ile DVD nin üzerinden geçin.

Makasınızı Bilemek Istiyorsanız

Makasınızı Bilemek Istiyorsanız

Makasınızı bilemek istiyorsanız,zımpara kağıdı kesin.

Aklınız Hep Paranızda Kalıyorsa

Aklınız Hep Paranızda Kalıyorsa

Aklınız Hep Paranızda Kalıyorsa Turistlik gezilerde, yaşadığımız şehrin çok güvenli olmayan noktalarına giderken, plaja giderken ya da cüzdan taşıyamadığımız zamanlarda yanımıza para alırken – ya çalınırsa- diye tedirgin oluruz. B...

Ev Yapımı Yumuşatıcı Yapımı

Ev Yapımı Yumuşatıcı Yapımı

Ev Yapımı Yumuşatıcı Yapımı Günlük hayatımızda tükettiğimiz besinler başta olmak üzere, kullandığımız ürünlerin birçoğunda kimyasal maddeler var ve bu maddeler sağlığımız açısından oldukça zararlı. Günlük hayatta oldukça fazla karşılaşt...

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
 • Konular (4.435)
 • Resimler (5.663)
 • Dokümanlar (1.934)
 • Üyeler (15.673)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...