• notifications1
  • menü

Bugün : 22 Nisan 2021 Perşembe

Yaz aylarında ya da havaların ısınmasıyla beraber herkesin en büyük baş belası sinekler ortaya çıkmaya başladılar. Miniğinden irisine onlarca çeşit sinek, evlere girmek için yer kollarken siz önlem almadan duramazsınız. Çok basit önlemler alabileceğiniz gibi kesin önlemler de alarak çözüm bulabilirsiniz. Sineklerden kurtulmanın en kolay yolu marketlerde satılan ilaçlardır. Etkili olanların ufak bir miktarda sıkılması bile yeterli olabilir.

Sineklikler Takılmalı

Havaların ısınmasıyla beraber çoğalan sineklerin eve girmesini engellemek için camlara ve balkon kapılarına sineklikler yaptırabilirsiniz. Takıp çıkartılabilen sineklikleri, kış aylarında çıkartıp kaldırabilirsiniz. Kapılara ve camlara açılıp kapanabilen modelde sineklikler yaptırılarak sineklerden evinizi koruyabilirsiniz. Sineklikte kullanacağınız tellerin aralarının sıkı olmasına dikkat etmelisiniz. En fazla küçük sineklerin geçemeyeceği büyüklükte olmalılar. Evinize sineklik takarsanız; sineklerden kurtulmak için her gün farklı bir yöntem aramaktan kurtulmuş olursunuz. Sineklik olan evlere sinekler sadece yanlışlıkla sinekliklerin açık olduğu zamanlarda girebilir.

 

Doğru Zamanda Saldırı

Sinekliklerin açık olduğu bir anda bile sinekler evinize sızabilir. Böyle durumlarda sineklere doğru zamanda saldırmalısınız. Eğer kimyasal ilaçları kullanmaktan yana değilseniz; geleneksel yöntemlere başvurmalısınız. Çok iyi görebilmelerine karşın sineklerin de zayıf noktaları var. Sinekler, havalandırma yapıldığı sırada sadece tek bir yöne uçabilirler. Ayrıca sinekler, iki tehditten sadece birine karşı kendilerini koruyabilirler. İki elinize alacağınız gazetelerden sadece birinden kurtulabilirler. Ayrıca sinekler, aşırı sıcak ve soğuk ortamlarda uçamazlar. Sıcaklık 38 dereceyi geçtiğinde ve 9 dereceden az olduğunda sabit biçimde dururlar. Bu anlarda sineklere saldırmak ve başarılı olmak oldukça kolaydır.

 

Sineklerden Kurtulmanın Diğer Yolları

 

Elektrik süpürgesi: Sineğin sabit durduğu bir anda ne sağından ne solundan, direkt arkasından yaklaşarak süpürgeyi çalıştırmanız; sineği kolayca çekebilmenizi sağlar. Sineklerin tehlike algılayıcıları olmadığından bu işlem oldukça kolay olacaktır.

 

Sinek yiyen çiçekler: Evinizde bu çiçekleri bulundurmanız; sineklerden kurtulmanıza fayda sağlayabilir. Bu çiçek sineği iki yaprağı arasına alır ve yapraklar kapanır. Ardından çiçek, sineği başarılı şekilde sindiriyor.

 

Kimyasal olmayan spreyler: Aşırı kimyasal içeren sinek ilaçları yerine evde kendi spreyinizi hazırlayabilirsiniz. Örneğin; bulaşık deterjanları sineklerin solunumlarına son verir. Bununla beraber saç spreyleri de tıpkı saçlara uygulandığında olduğu gibi sineklerin donup kalmasını sağlar.

 

Işıkları söndürün: Hava karardığında evin ışıklarını söndürür ve dış tarafta bir ışık yakarsanız; sinekler ışığa doğru uçarak evi terk ederler. Bunun için evin ışıklarını söndürüp, balkon ışığını yakabilirsiniz.

 

Klasik yöntemler: Sinek öldürme aletleri geniş yüzeyleri sayesinde sineği kolayca yakalayabilir. Sineğin sabit durduğu bir anda sineğin üzerine bu aletle vurabilirsiniz.

 

Elle yakalamak: Sineği elinizle yakalayabileceğinize inanıyorsanız tek avucunuzun içine gelecek şekilde sineği tutun ve ardından dış mekânda sert bir biçimde yere fırlatın. Böylece hem evden uzaklaştırmış olursunuz hem de sineği yok etmiş olursunuz.

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 94363

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Hidrojen Peroksidin Farklı Kullanım Alanları

Hidrojen Peroksidin Farklı Kullanım Alanları

Hidrojen peroksiti (oksijenli su) çok küçük ücretler ödeyerek her yerden satın alabilirsiniz. Genellikle yaraları temizlemek için kullandığımız oksijenli suyun farklı ve etkin kullanım alanları bulunmaktadır. Taze meyve ve sebzelerden, ...

Patatesleri Kolayca Soymak İçin

Patatesleri Kolayca Soymak İçin

Patatesleri Kolayca Soymak İçin Patatesi önce kaynar suya sonra da buza koyarsanız kabuğundan kolayca ayırabilirsiniz.

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin Gün boyu ayakta kalan, nefes almayan ayakkabılar kötü kokabiliyorlar. Ayakkabıların içindeki terli ve nemli ortam, bakterilerin oluşmasına ve bu oluşan bakteri, mikroorganizlar da kokuya neden oluyor. ...

Tenis Toplarını Evinizde Dekoratif Amaçlı Kullanabilirsiniz

Tenis Toplarını Evinizde Dekoratif Amaçlı Kullanabilirsiniz

Tenis toplarını evinizde ya da iş yerlerinizde dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır? Ne aracın konforu, ne rengi, ne markası ne de üstün özellikleri. Neredeyse bütün araç sahiplerinin en büyük arzusu bedavaya yolculuk edebilmek. Bu şimdilik çok mümkün görünmüyor ancak bir depo ya...

Elma Sirkesi Yapımı

Elma Sirkesi Yapımı

Elma Sirkesi Yapımı Elma sirkesi dayanıklılığı artırmak ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek gibi bir çok sağlık faydası vardır. Ayrıca elma sirkesini evinizin temizliğinde de çok yönlü olarak kullanabilirsiniz. Ama bizim önerimiz ev...

Ev Yapımı Halı Deterjanı

Ev Yapımı Halı Deterjanı

Ev Yapımı Halı Deterjanı Markette, o meşhur halı temizleyicisinin fiyatının 20 TL’ye yakın fiyatını görünce, evde çok daha ucuza, o kadar yoğun kokmayan ama iyi leke çıkaran bir halı deterjanının nasıl yapılacağını sizler için ara...

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.934)
  • Üyeler (15.770)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...