• notifications1
 • menü

Bugün : 13 Nisan 2021 Salı

Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Göz makyajı kişinin canlı ve çekici görünmesinde en önemli adım. Ben genel olarak göz makyajı yaparken katmanlı makyaj uygulamalarını seviyorum. Ancak tabi ki günlük hayatta çok ağır renkler kullanamıyorum. Göz makyajını; gece ve gündüz olarak 2’ye ayırarak anlatmaya karar verdim. Size vereceğim ipuçlarını kendim uyguluyorum ve geçekten güzel yorumlar alıyorum.

Günlük Göz Makyajı:

 • Çalışan bir bayansanız ya da sabahın erken saatlerinde bir işiniz var ise sizin için göz makyajının mutlaka açık tonlarda olması gereklidir.
 • Pembe ve nude tonları sabah makyajı için idealdir. Kahven renginin açık tonları ile gölgelendirme uygulamaları yapılabilir. Ben gölgelendirmeyi sevdiğim için sıkça bu uygulamayı yapıyorum.
 • Sabah göz çevrenize kapatıcı uygulaması yapmanız çok önemli. Özellikle göz altınıza yoğun bir şekilde uygulamanız gereken kapatıcıyı, göz kapağınıza uygulamanız da son derece önemli. Bütün gün yoğun tempoda çalışacak bayanlar için kalıcı bir göz makyajı ancak göz kapağına yapılan kapatıcı uygulaması ile mümkün olabilir.
 • Sabah makyaj yaparken eyeliner ya da kalem ince bir hat halinde sürülmelidir. Bu şekilde kaleminizin akması büyük sorun yaratmayacaktır.
 • Açık renkler kullanmanızın yanı sıra göz pınarınıza ve kaş altınıza beyaz far uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.
 • Kalıcı ve etkili bir rimel kullanın hatta pudranızdan kirpiklerinize biraz sürerek iki kat ya da üç kat uygulamanız gerekebilir.
 • Işıltılı göz farlarını kullanmaktan kaçının çünkü günlük makyaj ışıltı için çok uygun değildir.

 

Gece Göz Makyajı:

 1. Gece siyah ve koyu tonlar kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bakışlarınıza derinlik ve mana katarken aynı zamanda yüz hatlarınızın çok daha ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 2. Koyu tonlar arasında geçiş yapmak kolaydır.
 3. Eyeliner uygulamasının göz yapınız üzerindeki etkisi koyu makyajda çok fazla belli olmamaktadır.
 4. Işıltılı makyaj gece makyajının en önemli tercihlerinden biridir.
 5. Gece makyajında doğru aydınlatmalar uygulamanız gerekmektedir. Kaş altınıza ve göz pınarınıza doğru bir şekilde beyaz göz farı uygulamanız gereklidir.
 6. Alt göz kapağınızın kirpik diplerine siyah far ile uygulama yapmalısınız. Bu buğulu bakışlara sahip olmanıza yeterli olacaktır.
 7. Gözleriniz büyük görünsün istiyorsanız kesinlikle iç kısmına siyah kalem sürmemeniz gerekiyor.
 8. Gözünüzün büyük görünmesi için iç kısmına beyaz kalem kullanmayı ihmal etmeyin.
 9. Kaşınızın altında kalan kemikli kısma koyu renk uygulama yapmayı unutmayın.
 10. Göz kapağınızın üzerine açık ve pırıltılı renkler sürün. Geçişlerin yumuşak olması için önce açık rengi sürüp sonra üzerine koyu renkleri yedirin.
 11. Gece makyajının kalıcılığı için sabitleyici sprey çok önemlidir. Sıcaktan ya da spotlardan etkilenmeyen bir makyajın en önemli ayrıntısıdır.
 12. Gece makyajınızda mutlaka geniş aralıklı takma kirpikler kullanın. Takma kirpik uygulamasından sonra maskara uygulaması yapıp; dibine eyeliner uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.

 

Bütün bu uygulamaları ben bir bir yapıyorum. Tabi ki günlük makyaj da olsa gece makyajı da olsa mutlaka göz çevrenizi temizlemeniz gerekli. Göz makyajınızın çok daha belirgin olmasını istiyorsanız kaş makyajını ihmal etmemenizde önemli bir ipucudur.

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 18894

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin Yeni bir tava satın aldığınızda ilk önce içinde bir miktar sirke kaynatın.Bu işlem ilerde kızartmalarınızın tavaya yapışmasını önleyecektir.

Çay Ve Kahve Lekelerini Nasıl Çıkarabilirim?

Çay Ve Kahve Lekelerini Nasıl Çıkarabilirim?

Çay ve kahve, kişilerin günlük hayatta en çok tükettiği içeceklerin başında gelmektedir. İçeriklerinde bulunan kafeinin daha dinç olmanızı ve dikkatinizi toplamasının yanı sıra, arkadaş sohbetlerinin de vazgeçilmezleri arasındadır. Anca...

Patateslerin Kahverengileşmesini Önlemek İçin

Patateslerin Kahverengileşmesini Önlemek İçin

Patateslerin Kahverengileşmesini Önlemek İçin Patatesleri doğradıktan sonra soğuk suda bekletirseniz kahverengileşmesini önlersiniz.

Mangal Yapmanın Püf Noktaları

Mangal Yapmanın Püf Noktaları

Mangal Yapmanın Püf Noktaları Barbekü veya mangal yaparken, en usta ahçıların bile zaman zaman yaptıkları hatalar bulunuyor. Bu yazımızda uzmanlar tarafından hazırlanan ve mangal veya barbekü yaparken sık yapılan hataları derledik. Aşağ...

Taze Soğanı Aylarca Taptaze Saklamanın Yolu

Taze Soğanı Aylarca Taptaze Saklamanın Yolu

Yeşil ya da taze soğan yemeklere ve salatalara eşsiz bir lezzet katar, bir o kadar da faydalıdır. Alıp buzdolabına atarız, ihtiyacımız kadar kullanırız ama zaman zaman geri kalan kısmı bozulur, atmak zorunda kalırız, ziyan olur. Taze soğ...

Ağzı Dar Kavanozlar Nasıl Temizlenir?

Ağzı Dar Kavanozlar Nasıl Temizlenir?

Ağzı Dar Kavanozlar Nasıl Temizlenir? Çok beğenilerek alınan, şık bir görünümü olan ağzı dar kavanoz ve şişeleri temizlemek biraz zor olmaktadır. Bu sebeple şişelerin diplerinde ve kenarlarında kir ve yosun birikir. Bu kirleri temizleme...

Eğer Ayaklarınız Çok Hassas İse

Eğer Ayaklarınız Çok Hassas İse

Eğer ayaklarınız çok hassas ise, sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa,her sabah bir kaç damla zeytinyağı ile ovalayın.

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
 • Konular (4.435)
 • Resimler (5.663)
 • Dokümanlar (1.934)
 • Üyeler (15.682)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...