• notifications1
  • menü

Bugün : 18 Nisan 2021 Pazar

Vokta deyince aklımıza hemen içki olarak geliyor. Oysa ki, votkayı evinizde çok farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Bunun için evinizde votka bulundurmanızda fayda var. Tabi, pahallı bir vokta yerine ucuz bir marka seçebilirsiniz. Çünkü bu vokta içmek için değil, farklı amaçlar için kullanılacak.

 

Yara bandını çıkarın: Bir pamuklu çubuk ile yara bandının üzerine vokta sürmeniz halinde çok kolay bir şekilde kalktığını göreceksiniz.

 

Elbiselerinizi temizleyin: İlk olarak votkanın elbisenin kumaşına zarar verip vermediğini görmek için kumaşın küçük bir bömlümünde test edin. Eğer bir değişik görmezseniz, voktayı elbisenizin üzerine püskürtün. Bu çamaşırlarınızın yenilenmesini ve üzerindeki kalıcı kokuların yok olmasına neden olacaktır. Eğer elbiseniz üzerinde leke varsa o zaman votka ile lekeli kısmın üzerine vokta dökün ve ardından yıkayın.

 

Küflerden kurtulmak: Banyolar ıslak mekanlar olduğu için zamanla küfler oluşmaya başlar. Küflü bölgelere vokta dökün ve ardından iyice silin. Küfleri oluşturan bakteriler ve mantarlar ölecektir.

 

DIY deodorant yapın: Kendi doğal deodorantınızı yapmak isterseniz, vokta içine su ve istediğiniz uçucu yağlardan ekleyin.

 

Çiceklerin solmasını önleyin: Size gelen bir buket çiceği daha uzun süre korumak mı istiyorsunuz?  O zaman çiceklerinizi koyduğunuz vazonun içine birkaç damla votka ekleyin. Çiçeklerinizin ömrünün uzadığını göreceksiniz.

 

Sinekleri kovun: Bir böcek kovucu bir madde olarak votka kullanabilirsiniz. Elma sirkesi ve citronella veya okaliptüs uçucu yağından bir kaç damla ile voktayı karıştırın. Böcek ve sineklerin gelmesini istemediğiniz alanlara sıkın.

 

Camları parlatın: Bir parça bez alın ve votka ile ıslatın. Bu bezle gözlüklerini silebilirsiniz. Ayrıca vokta ve suyu karıştırın. pencere ve ayna gibi cam yüzeyleri mükemmel bir şekilde parlatabilirsiniz.

 

Sökücü: Tutkal kalıntılarını, voktaya batırılmış bir bez ile kolaylıkla silebilirsiniz. Örneğin kavanozlarında yapışan etiketleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

 

Jiletlerinizi Koruyun: Tıraştan sonra kullandığınız traş bıcaklarını hem dezenfekte etmek hem de paslanmalarını önlemek için vokta içinde tutabilirsiniz.

 

Böcek sokmalarında: Zehirli sarmaşık, denizanası gibi sokmalarda yaranın üzerine vokta dökün.

 

Kepek tedavisi: Bir fincanı filtre kahve ile ezilmiş iki çay kaşığı biberiye ve bir fincan voktayı karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra durularken bu karışımı kullanın. Kepek önleme konusunda işe yarar.

 

Hava spreyi: Vokta ile hava spreyi yapabilirsiniz. Odadaki herhangi bir kokudan kurtulmak için votka püskürtmeniz yeterli olacaktır.

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 56276

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bez Pabuçların Temizlenmesi Sorun Oluyor İse

Bez Pabuçların Temizlenmesi Sorun Oluyor İse

Bez Pabuçların Temizlenmesi Sorun Oluyor İse Bez pabuçların temizlenmesi sorun oluyor ise pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun.Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinasında yıkayın.Yeni gibi olacaklardır.

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu Araba koltukları aracın en kirlenmeye ve leke tutmaya müsait yerleridir. Özellikle kıyafetlerden, üzerine konulan eşyalardan taşınan tozlar ve arabada tüketilen gıda artıkları düşünülünce araba...

Cildinizde Siyah Noktalar Görüyorsanız

Cildinizde Siyah Noktalar Görüyorsanız

Cildinizde Siyah Noktalar Görüyorsanız Cildinizde siyah noktalar görüyorsanız bu problem susuzluktan veya kan şekerinizin düşmesinden dolayı oluşmuş olabilir. Bu yüzden hemen bir bardak dolusu su için ve bol bol meyve tüketin. Buna r...

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin Meyve salatası hazırlayacağınız zaman, pastanın üzerini süsleyeceğiniz zaman ve misafir gelmeden meyve tabağını önceden hazırlamak istediğinizde işi bozan meyveler vardır. Bunların başında elma, armut...

Kristalleri Temizlemek İçin Pratik Bilgiler

Kristalleri Temizlemek İçin Pratik Bilgiler

Kristalleri Temizlemek İçin Pratik Bilgiler Camın keşfinden beri, kristaller hayatınızdadır. Saraylardan halka yayılan bu gösterişli eşyalar, zenginlik ve zevk ifadesi olarak, yüzyıllardır kadınların en beğendiği ve sevdiği objelerin ha...

Canlı Vazo Çiçekleri Nasıl Uzun Süre Yaşar?

Canlı Vazo Çiçekleri Nasıl Uzun Süre Yaşar?

Canlı Vazo Çiçekleri Nasıl Uzun Süre Yaşar? Çiçekler, pek çok duygunun kelimelere dökülmeden anlatılması esnasında insanların en büyük yardımcısı olmayı başarmıştır. Özellikle kadınlar çiçekleri fazlasıyla sevmekte olup, sevdiği adamdan...

Limonun Suyunu Nasıl Çok Çıkarırım?

Limonun Suyunu Nasıl Çok Çıkarırım?

Özellikle kış aylarının gelmesi ile hastalıkların da artacağının korkusuyla C vitaminine olan ihtiyaç daha da artmıştır. En çok C vitamini barındıran kaynaklardan biri olan limon, bolca tüketilebilen ve lezzetli bir meyvedir. Limonun ...

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.934)
  • Üyeler (15.724)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...