• notifications1
  • menü

Bugün : 11 Nisan 2021 Pazar

Bebek Şampuanının Farklı Kullanım Alanları

Bebek şampuanı hassas bebek cildi için mükemmel bir üründür. Bu ürünü sadece bebeklerinizin banyosunda değil, çok daha farklı alanlarda kullanabilirsiniz. İşte bebek şampuanını kullanabileceğiniz diğer alarlar.

Bebek Şampuanının Farklı Kullanım Alanları

Makyaj fırçalarını temizleyin. Suyun içine bir kaç damla bebek şampuanı ilave edin. Makyaj fırçalarınızı bu karışımın içine batırın. Fırçaların yepyeni olacağını göreceksiniz.

 

Ayakkabılarınızı parlatın: Bebek şampuanları, mineral yağlar ile özellikle de deri ayakkabı ve aksesuarları yeniler. Bez üzerine şampuandan bir damla koyun ve ayakkabı ve çantalarınızı kuru olarak iyice ovun.

 

Yavru köpekleri yıkayın: Bebek şampuanı hipoalerjenik olduğu için cilt üzerinde yumuşaklık verir. Bebek şampuanı ile yavru köpekleri yıkayebilirsiniz.

 

Göz makyajınızı temizleyin: Bebek şampuanı gözleri yakmaz. Bunun için göz makyajını temizlemek için mükemmel bir çözümdür. Bir pamuk veya bez üzerine bir damla bebek şampuanı koyun ve üzerine az miktar su ilave edin ve gözlerinizdeki makyajı silin.

 

Kabartma tozu ile karıştırın: bebek şampuanı ile kabartma tozunu karıştırın ve metal eşyalarınızı ovun. tüm metal eşyalarınız pırıl pırıl olacaktır.

 

Cildinizi canlandırın: Yatmadan önce ayaklarınızı ve bacaklarınızı bebek şampuanı ile ovabilirsiniz. Ayaklarınıza daha sonra çorap giyerek uyuyun. Ayaklarınızın yumuşadığını göreceksiniz.

 

Yara bandını kaldırın: Yara bandını kaldırmak bazen zor olabilir. Kolay çıkarmak için bandın üzerine küçük miktar bebek şampuanı koyun. Bant kolayca çıkacaktır.

 

Fırça ve taraklardaki yağı çıkarın: Bir bardak içinde ılık su ve birkaç damla bebek şampuanı koyun. Tarak ve fırçaları bir kaç dakika içinde bekletin.  Fırça ve tarakları çıkarın, durulayın ve kurulayın. Fırça ve taraklarda saç yağlarından eser kalmayacaktır.

 

El sabunu olarak kullanın: Bebek şampuanı hipoalerjenik bir sıvı olduğu için elleriniz kurumayacak ve yumuşacık olacaktır.

 

Metalleri ve fermuarları yağlayın: Biraz paslı metallerin üzerine bebek şampuanı dökerseniz yeniden hareket edecektir. Veya somun ve civata sıkışıksa kolayca açılacaktır. Hatta paslı fermuarlar üzerinde de çok iyi sonuç verir.

 

Küçülen kazakları yeniden kazandırır: Çamaşır yıkama sırasında bir kazağınızı yanlışlıkla küçülttünüz mü? Korkmayın. Bir leğen içine ılık su koyun ve içine bebek şampuanı ilave edin. Küçülen kazağı bu leğenin içine yatırın. 10-15 dakika kadar içinde kalsın. Sonra kazağı dışarıya alın ve sıkın ve yine aynı işlemi yapın. son olarak kazağı çıkarın ve sıkın ardından havlunun üzerine yatırın. Kazağınızın yeniden eski boyutuna geldiğini göreceksiniz.

 

Su bazlı boyayı çıkartın: Boya fırçalarındaki su bazlı boyaları çıkarmak için bebek şampuanı kullanın. Şampuan sabun gibi davranacaktır.

 

Tıraş kremi olarak kullanın: Bacak ve koltukaltını tıraş ederken bebek şampuanını kullanabilirsiniz.

 

Banyo musluklarını temizleyin: Banyo musluklarını bebek şampuanı ile silebilirsiniz. Muslukların üzerine hiçbir leke bırakmaz ve pırıl pırıl olmalarını sağlar.

 

Lekeleri çıkarın: Beyaz gömleğinizin yaka ve koltukaltı etrafında sarı lekelerden rahatsızsanız giymeden önce sorunlu bölgelere bebek şampuanı sürebilirsiniz. Yıkamadan önce lekeleri çıkarmak istiyorsanız o zaman doğrudan lekelerin üzerine bebek şampuanı dökün. 15-20 dakika bekledikten sonra lekeleri ovun. Yeni olduysa beyaz elbise üzerinden kan lekesini bile bu yöntemle çıkarabilirsiniz.

 

Yağlı yüzeyleri temizleyin: Bebek şampuanı, yağlı yüzeyler ve ocaklar üzerinde de çok iyi sonuç verir. Su ve bebek şampuanı ile yağlı lekeleri çıkarabilirsiniz.

 

Hassas çamaşırları yıkayın: Özellikle bebeğinizin giysilerini yine bebek şampuanı ile yıkayabilirsiniz.

 

Arabanızı yıkayın: Bir kova su içine 1/4 fincan bebek şampuanı koyun. Sonra arabanızı bu karışım ile yıkayın. Arabanız gıcır gıcır olacaktır.

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Mustafa

(4 yıl önce)

Vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için teşekkürler

Güvenlik Kodu : 40300

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları Göz makyajı kişinin canlı ve çekici görünmesinde en önemli adım. Ben genel olarak göz makyajı yaparken katmanlı makyaj uygulamalarını seviyorum. Ancak tabi ki günlük hayatta çok ağır renkler kullanamıyo...

Derinlemesine Bahar Temizliği İçin

Derinlemesine Bahar Temizliği İçin

Uzun süren bir kışı nihayet geride bırakıyoruz. Meyve ağaçları çoktan çiçek açmaya ve etraf yeşillenmeye başladı. Bahar aylarında, tıpkı doğa gibi bizim de kışın getirdiği ağırlıkları üzerimizden atıp yenilenmemiz doğa ile uyumumuzun bir...

Karıncalar Kurtulmanın Yolları

Karıncalar Kurtulmanın Yolları

Karıncalar Kurtulmanın Yolları Türkiye’deki birçok evde bereket için yazılmış karınca duası vardır. Karınca kültürümüzde bereket simgesi olarak tasvir edilir. Ancak karınca yuvasına ev sahipliği yapan bir evde bu durum kâbusa dönü...

Eliniz Kötü Kokuyorsa

Eliniz Kötü Kokuyorsa

Özellikle soğan veya sarımsak gibi elde kokusu kalan yiyeceklere karşı diş macunu çok etkilidir. Ellerinizi diş macunu ile yıkayın.

Tozları Uzun Süre Mobilyalarınız dan Uzaklaştırın

Tozları Uzun Süre Mobilyalarınız dan Uzaklaştırın

Tozları Uzun Süre Mobilyalarınız dan Uzaklaştırın Toz, bütün ev hanımlarının korkulu rüyasıdır. Türkiye, Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla tozludur ve dolayısıyla evlerimizdeki mobilyalar da sürekli tozlanıyor. Hemen hemen hergün to...

Peynirleri Ortalığı Kirletmeden Rendelemek İçin

Peynirleri Ortalığı Kirletmeden Rendelemek İçin

Yarı yumuşak peynirleri ortalığı kirletmeden rendelemek için 30 dakika önceden buzluğa koymanız yeter.

Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde zamanımızın büyük bölümünü bilgisayar başında geçiriyoruz. Klavye başında çay içiyoruz, yemek yiyoruz. Bu durum özellikle klawyenin kirlenmesi, tozlanmasına, arasına pisliklerin dolmasına neden oluyor. Peki klavyemizi nasıl te...

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.934)
  • Üyeler (15.676)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...