• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Mayıs 2021 Pazar

Zamanla kullanım ömrünü dolduran elektronik eşyaların çeşitli şekilde arıza ortaya çıkarmaları kaçınılmazdır. Her evin ihtiyacı olan çamaşır makinelerinde zamanla en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan çamaşırların yırtılması, çoğu kez makinenin yenisi ile değiştirilmesi ile çözme kavuşturulmaktadır. Ancak makinesinden hemen vazgeçmek istemeyenler için, bu sorunun tamir edilerek de çözümlenmesi mümkündür.

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Yırtar?

Makinenin en önemli yeri olan kazan bölümü çamaşırların yırtılmasına neden olabilir. Delikli bir yapıda üretilmiş olan çamaşır makinesi kazanlarındaki deliklerin zamanla keskin şekle dönüşmesi çamaşırların yırtılmasına neden olmaktadır. Sürekli bu sorunla karşılaşanların çamaşır makinesi kazanını değiştirmeleri sorunun çözülmesine katkı sağlayacaktır. Kazanın yanı sıra çamaşır makinelerinde yer alan körük kısmı da çamaşırların yırtılmasında etkili faktörlerden biridir. Çamaşırların aşınmasına neden olan bu faktörün belirlenmesi için makine içi el ile kontrol edilebilir.

 

Çamaşır Makinesinde Çamaşırların Yırtılmaması İçin Alınacak Önlemler

Eskiyen çamaşır makinelerinin çamaşırları yırtık olarak çıkarması bilinen bir sun olmasına karşın, makinesi yeni olduğu halde bu sorunla karşılaşanların, makineyi kullanım şekillerine özen göstermeleri gerekiyor. Çamaşır makinesi içine giren yabancı maddelerin makineyi bozacağı ihtimali göz önünde bulundurarak cepli kıyafetlerin cepleri kontrol edildikten sonra makineye atılmalıdır. Ayrıca belli bir kapasiteye sahip olan çamaşır makinelerini belirtilen miktardan fazla doldurmak, kıyafetlerin sıkışarak yırtılmasına neden olmaktadır. Makine içinde yaklaşık 10 cm boşluk kalacak şekilde makinenin çalıştırılması teknik servisler tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Çamaşır Makinelerinde Görülen Ortak Sorunlar

Bayanların günlük ev işlerinden biri olan çamaşırı büyük ölçüde iş olmaktan çıkaran çamaşır makinelerinin zamanla çıkardığı sorunlar can sıkıcı olabilmektedir. Bu sorunlardan biri olan kıyafetlerin makineden yırtılmış olarak çıkması özellikle yeni kıyafetlerde bu durum yaşandığında oldukça can sıkıcı olmaktadır. Böyle durumlarda çamaşır makinesinin kontrol edilmesi gereken yerleri olan tambur ve körük kısmı çamaşırların yırtılmasında etkili olabiliyor. Ayrıca sıkma esnasında tercih edilen devir ayarı da ince kıyafetlerin yırtılmasına neden olmaktadır. Tüm önlemler alınmasına karşın hala çamaşırlar yırtılıyorsa vakit kaybetmeden teknik servislerden destek almak sorunun kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlayacaktır.

 

Çamaşır Makinesi Çamaşırlara Neden Zarar Verir?

Çamaşırların daha temiz ve kolay yıkanması için tercih edilen çamaşır makineleri, kullanıcılarına çıkardıkları bir takım sorunlar ile de birçok pişmanlığa neden olmaktadır. Bunlar arasında kıyafetlerin delinmesi sorunu çamaşır makinelerinin birçoğunda görülen ortak sorunlardan biridir. Kullanıcı hatasından kaynaklanan yırtılmaların dışında makineden oluşan bir sorundan dolayı da çamaşırların yırtılması söz konusudur.  Eğer teknik servis çamaşır makinesini gördükten sonra makinede herhangi bir sorun olmadığını teyit etti ise, o zaman makineyi kullanan kişinin birçok noktaya özen göstermesi gerekiyor. Çamaşır makinesinin kapasitesinin üzerinde dolu olmaması ve kıyafet türlerine göre doğru programın ayarlanması gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.

x
Aklınıza bir soru mu takıldı ? Siz sorun uzmanlarımız cevap versin!

Güvenlik Kodu : 56025

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Duvara Çivi Çakarken

Duvara Çivi Çakarken

Duvarınıza çivi çakacağınız zaman işaretlediğiniz yerin üzerine çapraz bant yapıştırın. Çiviyi öyle çakın. Böylece duvarın alçısını çatlatmamış olacaksınız.

Pilav Isıtmanın Yolları

Pilav Isıtmanın Yolları

Bir önceki günden kalan yemekler ısıtıldıklarında çoğu zaman ilk yapıldıkları zamanki lezzetini kaybederler. Sulu yemekler yine biraz daha lezzetli kalsalar da makarna, pilav gibi kuru yemekler ısıtıldıklarında kesinlikle lezzetlerinden ...

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin

Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin Gün boyu ayakta kalan, nefes almayan ayakkabılar kötü kokabiliyorlar. Ayakkabıların içindeki terli ve nemli ortam, bakterilerin oluşmasına ve bu oluşan bakteri, mikroorganizlar da kokuya neden oluyor. ...

Cevizle Dost Olun

Cevizle Dost Olun

Cevizle Dost Olun Cevizle dost olun. İçindeki yağ beyin hücreleri için çok yararlıdır. Kan şekerini düşürdüğü için şeker hastalarına da uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Tuzun Nemlenmesi Nasıl Önlenir?

Tuzun Nemlenmesi Nasıl Önlenir?

Sofraların vazgeçilmezi, yapılan yemeğin tadının güzel olma sebebi kuşkusuz ki tuzdur. Yemekte az olduğu takdirde yemeğin lezzetsiz olmasına sebep olduğu gibi, fazla olduğu takdirde de yemeğin yenememesine ve ziyan olmasına sebep olur. ...

Çekip Küçülen Çamaşırları Eski Haline Getirmenin Yolu

Çekip Küçülen Çamaşırları Eski Haline Getirmenin Yolu

Çekip Küçülen Çamaşırları Eski Haline Getirmenin Yolu En sevdiğimiz giysinin küçülmüş, çekmiş haliyle karşılaştığımızda yaşadığımız şok! Kullanma talimatına bakmadan çamaşır makinasında yüksek ısıda yıkadığımız çamaşırlarda çekme mey...

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin

Kızartmaların Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin Yeni bir tava satın aldığınızda ilk önce içinde bir miktar sirke kaynatın.Bu işlem ilerde kızartmalarınızın tavaya yapışmasını önleyecektir.

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konular (4.435)
  • Resimler (5.663)
  • Dokümanlar (1.875)
  • Üyeler (15.831)
WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...